خانه » گوناگون » هنگامی که شما به سرعت شاتری فراتر از سرعت همگام سازی فلاش نیاز دارید

هنگامی که شما به سرعت شاتری فراتر از سرعت همگام سازی فلاش نیاز دارید

هنگامی که شما به سرعت شاتری فراتر از سرعت همگام سازی فلاش نیاز دارید، گزینه همگام سازی سرعت بالا به کمک شما می آید. سرعت همگام سازی فلاش معمولا ۱/۲۵۰ ثانیه است. تنظیم کردن فلاش در این حالت به شما امکان می دهد از هر سرعت شاتر مطلوبتان استفاده کنید …

هنگامی که شما به سرعت شاتری فراتر از سرعت همگام سازی فلاش نیاز دارید، گزینه همگام سازی سرعت بالا به کمک شما می آید. سرعت همگام سازی فلاش معمولا ۱/۲۵۰ ثانیه است. تنظیم کردن فلاش در این حالت به شما امکان می دهد از هر سرعت شاتر مطلوبتان استفاده کنید (حتی ۱/۸۰۰۰ ثانیه). این حالت وقتی شما به عنوان یک عکاس به یک فلاش پوشش دهنده در حالت تقدم دیافراگم نیاز دارید کارآمد است.

خب حالا برایتان توضیح میدهیم که در حالت همگام سازی سرعت بالا چه اتفاقی رخ می دهد؟ در این حالت فلاش شما در طول نوردهی به جای یک بار شلیک نور، با فرکانس بالا به تولید پالس های نوری می پردازد. این پالس های فرکانس بالا، پوشش نور در هنگام باز بودن شاتر را تضمین می کنند.برای اینکه این قابلیت را داشته باشید باید هزینه هدر رفتن انرژی را بپذیرید. پس فلاش باید نزدیک تر و حتی گاهی بسیار نزدیک به سوژه قرار بگیرد.

با این قابلیت می توانید حرکت ها را در نور روز ثابت کنید و اگر فلاش به اندازه کافی نزدیک باشد، سایه ها را نیز از بین ببرید. فراموش نکنید هر چه سرعت شاتر زیاد تر شود، فلاش باید نزدیک تر قرار بگیرد. برای ثابت نگه داشتن فاصله، EV را افزایش دهید و یا زوم فلاش را زیاد کنید.

عمیق بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *