خانه » گوناگون » فلاش ها و دوربین های امروز و مدرن به روش ها و کارکردهای پیشرفته تری کار می کنند

فلاش ها و دوربین های امروز و مدرن به روش ها و کارکردهای پیشرفته تری کار می کنند

فلاش ها و دوربین های امروز و مدرن به روش ها و کارکردهای پیشرفته تری کار می کنند در واقع همه ی کنترل ها به وسیله یک دوربین انجام می شود. این واحد کنترلی در دوربین هایCanon، Master و در دوربین های Nikon، Commander نام دارد. اکنون فقط فلاش های رده …

فلاش ها و دوربین های امروز و مدرن به روش ها و کارکردهای پیشرفته تری کار می کنند در واقع همه ی کنترل ها به وسیله یک دوربین انجام می شود. این واحد کنترلی در دوربین هایCanon، Master و در دوربین های Nikon، Commander نام دارد. اکنون فقط فلاش های رده بالا این قابلیت را دارند. فلاش های دیگر فقط به صورت معمولی کار می کنند (Slave).

دستگاه های Slave می توانند از راه های مختلفی شلیک شوند: نوری، مادون قرمز یا سیگنال های رادیویی. برخی دستگاه های پیشرفته از جمله فلاش های بزرگ استودیویی از همه ی این سه، به علاوه ی روش چهارمی به نام tethered پشتیبانی می کنند.

برای کنترل دیگر فلاشها، یکی از آنها باید بتواند در حالت Master یا Commander قرار بگیرد و بقیه باید با سیگنالی که از این فلاش تولید می شود سازگار باشند. بقیه فلاش ها باید در حالت Slave قرار بگیرند. بسته به مارک، فلاش ها در حالت های مختلفی کنترل می شوند. مثلا فلاشVivitar 285HV می تواند به صورت نوری یا با سیگنال رادیویی شلیک شود.

عمیق بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *