خانه » گوناگون » می خواهید بدانید که دقیقا چطور باید به سوژه های پسر در عکاسی پرتره ژست دهید؟

می خواهید بدانید که دقیقا چطور باید به سوژه های پسر در عکاسی پرتره ژست دهید؟

می خواهید بدانید که دقیقا چطور باید به سوژه های پسر در عکاسی پرتره ژست دهید؟ این مطلب ایده آل دوربین برای شماست. این مطلب برای ژست دادن به پسر ها، از سن مدرسه گرفته تا بزرگسال، ایده هایی در اختیار شما قرار داده و همراه با مثال تصویری به …

می خواهید بدانید که دقیقا چطور باید به سوژه های پسر در عکاسی پرتره ژست دهید؟ این مطلب ایده آل دوربین برای شماست. این مطلب برای ژست دادن به پسر ها، از سن مدرسه گرفته تا بزرگسال، ایده هایی در اختیار شما قرار داده و همراه با مثال تصویری به آموزش هر یک از این ایده ها می پردازد.

یکی از بهترین راه ها برای اینکه شخصی که دارید از او عکس می گیرید را واقعا واقعا عصبی کنید این است که به او راهنمایی کافی برای اینکه چطور ژست بگیرد ندهید. اکثر مردم در شروع زمانی که عکس های آنها گرفته می شود کمی دستپاچه هستند، و اگر دستورالعمل های خوب در مورد اینکه چطور بنشینند یا دست های خود را کجا قرار دهند از شما نگیرند، کم کم احساس بدتری پیدا می کنند.

از طرف دیگر، اگر کاری کنید که سوژه شما بیش از حد «ژست گرفته» به نظر برسد، عکس ها بسیار خشک و مصنوعی به نظر خواهند رسید. دانستن اینکه چه موقع به سوژه خود جهت بیشتری بدهید و چه موقع تنها از او بخواهید که به طور طبیعی بنشیند، می تواند سخت باشد. به همین دلیل است که داشتن چهار یا پنج ایده ژست گیری کلی در هر جلسه عکاسی (حتی اگر تنها عکاسی از کودکانتان باشد) ایده خوبی است.

من همیشه به دنبال ایده های ژست جدید هستم، بنابراین فکر می کنم شما ممکن است از من به خاطر اشتراک برخی از ژست های خاصم قدردانی کنید. این ژست ها برای پسران، از سن مدرسه گرفته تا بزرگسال خوب جواب می دهند. چند عکس نمونه که در ادامه برایتان به نمایش خواهم گذاشت ، عکس ها از یک دبیرستان گرفته شده اند که من چند روز پیش در آن شرکت کردم و بسیار سرگرم کننده و جالب بود. 

اولین موردی که برای شروع به عکاسی نیاز است این است که از سوژه خود بخواهید به پشت در مقابل یک دیوار یا حصار بنشیند.

از او بخواهید زانوهایش را خم کند تا پاهایش مستقیما در مقابل او به هم نچسبند، سپس هم سطح با چشمانش دولا شوید و چند عکس فوری بگیرید.

گرفتن انواع عکس ها از یک ژست ایده خوبی است، بنابراین بعد از اینکه یک عکس تمام قد گرفتید، یک عکس کلوزآپ نیز بگیرید. برای این عکس بعدی من از سوژه ام خواستم تا زانوهایش را به اندازه کافی نزدیک به بدنش بکشد تا بتواند بازوهایش را بر روی آنها قرار دهد، و فقط کمی رو به جلو خم شود. من در سمت راست او ایستادم (با این حال کمی خم شدم) تا یک عکس کلاسیک از سر او بگیرم که زیاد رسمی به نظر نرسد.

mcs8_photo_2019-09-16_12-19-01.jpg

در اینجا کلوزآپ دیگری وجود دارد، اما این بار سوژه در نزدیکی یک دیوار ایستاده و کمی به سمت آن تکیه داده است. کمی خم شدن به یک طرف کمک می کند تا عکس طبیعی تر و پویاتر به نظر برسد. من همیشه از سوژه ام می خواهم تا بیشتر وزن خود را بر روی یک پا قرار دهد (حتی اگر من در حال گرفتن یک عکس تمام قد نباشم) چون اکثر ما به طور طبیعی اینگونه می ایستیم.

استفاده از یک سرعت شاتر یک یا دو ثانیه ای امواج جزئی آب را با هم ترکیب خواهد کرد، تا یک سطح صاف و ابریشمی به شما بدهد. برای رسیدن به این مدت از نوردهی شما باید از یک سه پایه همراه با یک ریموت کنترل شاتر (کنترل شاتر از راه دور) استفاده کنید، و معمولا لازم است که از فیلترهای ND کاهنده نور برای تیره کردن نور روشن روز به اندازه کافی استفاده کنید.

عمیق بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *